Billennium częścią nagrodzonego projektu

Ministerstwo Finansów wybrane Liderem Informatyki w kategorii Administracja Publiczna za wdrożenie nowych rozwiązań informatycznych poprawiające ściągalność podatków.

Wybór laureata ogłoszono 21 września podczas finałowej gali zorganizowanej przez redakcję magazynu „Computerworld”. W ramach XXI edycji konkursu, dziennikarze nagrodzili firmy i instytucje wykorzystujące innowacyjne rozwiązania IT zwiększające efektywności swoich działań.

Wyróżnienie projektu Ministerstwa Finansów cieszy nas ogromnie, tym bardziej, że nasi programiści mieli realny wkład we wdrożenie zastosowań i usług rozwijanych kolejno przez Ministerstwo. Billennium odpowiadało za wdrożenie i utrzymanie usługi do przyjmowania plików w formacie JPK (Jednolity Plik Kontrolny), wraz z jego wsparciem technicznym. Tym samym nasza firma w myśl idei Paperless zmniejszyła zużycie papieru w kolejnym obszarze życia przedsiębiorców.

O szczegółowym zakresie usług, realizowanym przez Billennium można przeczytać tutaj.

Rozwiązanie Ministerstwa Finansów zaprezentowane w konkursie dotyczyło zastosowania platformy opartej o chmurę obliczeniową, którą wykorzystano do przyjmowania plików z rozliczeniami Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK) od zobowiązanych do tego podatników. Zgromadzone w ten sposób zaszyfrowane dane system przesyła kolejno do Centrum Przetwarzania Danych, gdzie Krajowa Administracja Skarbowa gromadzi, przetwarza i analizuje dane podatników. Co w rezultacie pozwala pracownikom resortu finansów na typowanie przypadków nadużyć podatkowych z najwyższym prawdopodobieństwem.

Szybki kontakt

Billennium Warsaw
pokaż kontakt

Billennium w Lublinie
pokaż kontakt

Billennium Łódź
pokaż kontakt

Billennium Olsztyn
pokaż kontakt

Billennium Bytom
pokaż kontakt

Billennium India Private Limited
pokaż kontakt

Billennium Inc.
pokaż kontakt