Billennium dla Ministerstwa Finansów

Billennium na zlecenie Ministerstwa Finansów oraz jako certyfikowany złoty partner Microsoft odpowiada za wdrożenie produkcyjne i utrzymanie usługi do przyjmowania przez Ministerstwo plików w formacie JPK (Jednolity Plik Kontrolny), wraz z jego wsparciem technicznym. Tym samym Billennium w myśl idei Paperless odpapierza kolejne obszary życia przedsiębiorców.

Od 1 lipca 2016 roku wszystkie duże podmioty w Polsce (każde przedsiębiorstwo liczące powyżej 250 pracowników i osiągające obrót minimum 50 milionów euro rocznie) zobowiązane są do przekazywania na żądanie organu podatkowego danych z ksiąg podatkowych w ujednoliconej formie elektronicznej, tzw. plikach JPK, a raz w miesiącu do wysyłania tą drogą deklaracji VAT. W kolejnych latach obowiązek obejmie także średnie i małe przedsiębiorstwa.

Zakres usługi, prowadzonej przez Billennium, obejmuje m.in.:


Implementację i utrzymanie mechanizmu akwizycji danych JPK z wykorzystaniem platformy Azure;

Konfigurację środowiska testowego i produkcyjnego rozwiązania na platformie Azure;

Implementację i trzymanie mechanizmu przesyłania danych JPK do Centrum Przetwarzania Danych;

Udostępnienie narzędzia do minitorowania logów Azure;

Service Desk w zakresie technicznym usługi i wsparcie techniczne;

Rozwój systemu do przyjmowania plików w formacie JPK;


Jednolity Plik Kontrolny to plik o ustalonej przez Ministerstwo Finansów strukturze. Według informacji na stronie Ministerstwa jest to „zbiór danych zawierających informacje o operacjach gospodarczych za dany okres, posiadających ustandaryzowany układ i format (schemat XML) umożliwiający jego łatwe przetwarzanie.”

Podstawowym celem wprowadzenia Jednolitego Pliku Kontrolnego jest usunięcie bariery w przekazywaniu danych elektronicznych, a efektem ma być skrócenie czasu kontroli, zmniejszenie jej uciążliwości, obniżenie kosztów, a przy okazji zmniejszenie zużycia papieru.

Polska jest jednym z kilku pierwszych krajów w Europie, które wprowadziły struktury JPK. Wcześniej dokonano tego tylko we Francji, Luksemburgu, Portugalii i Austrii. Cieszymy się, że jako Billennium dołączyliśmy do globalnego procesu usuwającego papier z obiegu między przedsiębiorcą a instytucją publiczną.

 

W ramach swoich usług Billennium oferuje klientom doradztwo oraz wsparcie w obszarze optymalizacji procesu kontroli skarbowej. Jako twórca systemu posiadamy unikalną wiedzę i kompetencje umożliwiające dostosowanie obecnych systemów do wymagań MF oraz gwarantujące stałą zgodność z planowanymi zmianami w tym zakresie.

Szczegóły na: http://paperless.pl/oferta/jpk/

 

Szybki kontakt

Billennium Warsaw
pokaż kontakt

Billennium w Lublinie
pokaż kontakt

Billennium Łódź
pokaż kontakt

Billennium Olsztyn
pokaż kontakt

Billennium Bytom
pokaż kontakt

Billennium India Private Limited
pokaż kontakt

Billennium Inc.
pokaż kontakt