Wspieramy Imagine Cup !

Imagine Cup to największy na świecie konkurs technologiczny dla studentów z zakresu tworzenia oprogramowania. W Warszawie odbywa się krajowy finał konkursu. Drużyny walczą o zwycięstwo w trzech kategoriach: projekty społeczne, gry i innowacje. Billennium od lat patronuje konkursowi w kategorii innowacje.

„Żyjemy w czasach kiedy na całym świecie co sekundę uruchamiane są kolejne startupy, w większości przeznaczone na rynek globalny. Konkurencja jest ogromna, a wymyślenie nowego rozwiązania, zwłaszcza w kategorii „Innowacje”, jest wyjątkowo trudne. Dlatego bardzo doceniamy wszystkich uczestników, którzy zdecydowali się wziąć udział w tej rywalizacji” – mówi Kamil Wysocki – Architekt rozwiązań chmurowych w środowisku Azure w Billennium LAB.

„Każdy z zespołów zaprezentował dużą dawkę innowacyjności i wysoki poziom dojrzałości produktu. W większości były to gotowe rozwiązania bądź zaawansowane PoC. Warto zauważyć, że kluczem do sukcesu jest połączenie hardware z software: aż cztery z pięciu drużyn postawiły na taką kombinację. Widzieliśmy zarówno wyszukany sprzęt jak i gogle VR, jak i proste gogle wykonane z drewna. Uczestnicy konkursu mają świadomość, że samo oprogramowanie to za mało i że tylko połączenie ze sprzętem i chmurą Azure, tworzy innowacyjność na jaką czeka świat” – dodaje Kamil Wysocki, który zasiadał w tym roku w Jury konkursu.

Billennium swoją specjalną nagrodą uhonorowało zespół Besos z Białegostoku za projekt Anime. Gratulujemy i trzymamy kciuki za rozwój projektu!

W sierpniu polscy laureaci spotkają się z drużynami z innych krajów podczas międzynarodowych finałów w Seattle (USA). Zwycięzcy światowego finału otrzymają nagrodę – 100 tysięcy dolarów. Polscy studenci biorą udział w Imagine Cup od 2004 roku.

Szybki kontakt

Billennium Warsaw
pokaż kontakt

Billennium w Lublinie
pokaż kontakt

Billennium Łódź
pokaż kontakt

Billennium Olsztyn
pokaż kontakt

Billennium Bytom
pokaż kontakt

Billennium India Private Limited
pokaż kontakt

Billennium Inc.
pokaż kontakt