Billennium częścią nagrodzonego projektu

Ministerstwo Finansów wybrane Liderem Informatyki w kategorii Administracja Publiczna za wdrożenie nowych rozwiązań informatycznych poprawiające ściągalność podatków.

Wybór laureata ogłoszono 21 września podczas finałowej gali zorganizowanej przez redakcję magazynu „Computerworld”. W ramach XXI edycji konkursu, dziennikarze nagrodzili firmy i instytucje wykorzystujące innowacyjne rozwiązania IT zwiększające efektywności swoich działań.

Wyróżnienie projektu Ministerstwa Finansów cieszy nas ogromnie, tym bardziej, że nasi programiści mieli realny wkład we wdrożenie zastosowań i usług rozwijanych kolejno przez Ministerstwo. Billennium odpowiadało za wdrożenie i utrzymanie usługi do przyjmowania plików w formacie JPK (Jednolity Plik Kontrolny), wraz z jego wsparciem technicznym. Tym samym nasza firma w myśl idei Paperless zmniejszyła zużycie papieru w kolejnym obszarze życia przedsiębiorców.

O szczegółowym zakresie usług, realizowanym przez Billennium można przeczytać tutaj.

Rozwiązanie Ministerstwa Finansów zaprezentowane w konkursie dotyczyło zastosowania platformy opartej o chmurę obliczeniową, którą wykorzystano do przyjmowania plików z rozliczeniami Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK) od zobowiązanych do tego podatników. Zgromadzone w ten sposób zaszyfrowane dane system przesyła kolejno do Centrum Przetwarzania Danych, gdzie Krajowa Administracja Skarbowa gromadzi, przetwarza i analizuje dane podatników. Co w rezultacie pozwala pracownikom resortu finansów na typowanie przypadków nadużyć podatkowych z najwyższym prawdopodobieństwem.

Szybki kontakt

Billennium Warsaw
pokaż kontakt

Billennium Kuala Lumpur
pokaż kontakt

Billennium Lublin
pokaż kontakt

Billennium Łódź
pokaż kontakt

Billennium Olsztyn
pokaż kontakt

Billennium Bytom
pokaż kontakt

Billennium Pune
pokaż kontakt

Billennium New York
pokaż kontakt