Billennium gospodarzem Akademii Najemcy

25 września w naszym warszawskim biurze, zespół wykwalifikowanych ekspertów z firm Walter Herz, Grupy Nowy Styl, Ressco, CluePR oraz Billennium zaprezentował pierwszą w Polsce publikację „Biuro 10.0.” przedstawiającą proces 10 kroków do stworzenia idealnego biura.

Szkolenie, podczas którego odbyła się prezentacja raportu miało na celu przedsatwienie korzyści płynących z dobrze zrealizowanej zmiany siedziby firmy oraz uzmysłowienie roli całego procesu realizacyjnego w kontekście potrzeb pracowników oraz przedsiębiorcy. Aktualnie, liczą się już nie tylko zarobki i benefity pozapłacowe, ale również lokalizacja biura i przestrzeni, w której przeciętnie spędzamy 45 godzin tygodniowo.

Miejsce pracy jest jednym z najważniejszych czynników, które wpływają na przyciąganie zdolnych kandydatów do organizacji – bierze je pod uwagę aż 75% osób. Dlatego też firmy powinny koncentrować się nie tylko na employer brandingu, konkurencyjności wynagrodzeń czy benefitach pozapłacowych, ale wychodzić poza utarte schematy – planując i aranżując przestrzeń, która wpływa na komfort i wydajność pracy.

Poprzez lata pracy oraz dokładne obserwacje i analizy rynku zarówno my, jak i każdy z Partnerów Raportu Biuro 10.0, zaobserwowaliśmy że polscy przedsiębiorcy wyraźnie zmienili podejście do wyboru i adaptacji nowego miejsca dla swojej firmy. Biorąc pod uwagę trendy rynkowe oraz nasze doświadczenie, wyodrębniliśmy 10 podstawowych kroków, jakie należy wykonać w procesie najmu biura – mówi Bartłomiej Zagrodnik, Prezes Zarządu firmy doradczej Walter Herz.

Zmiany bądź przenosiny biura w nowe miejsce to także odpowiedni moment na przemyślenie sposobu wykorzystywania, przetwarzania i przechowywania papierowej wersji dokumentów.

Tak zwane Paperless Office to podejście pełne korzyści – zarówno finansowych, jak i dla środowiska naturalnego. Firmy poprzez wdrażanie tego rozwiązania zmniejszają ślad ekologiczny przedsiębiorstwa ograniczając zużycie papieru przy jednoczesnej optymalizacji procesu obiegu dokumentów w firmie. Aspekt odpowiedzialności ekologicznej i wpływu na otoczenie oraz bezpośrednio na środowisko coraz częściej jest ważny również dla pracowników – wyjaśnia Piotr Aftewicz, Członek Zarządu ds. produktów w Billennium Paperless.

Biuro 10.0 pokazuje proces najmu i dostosowania powierzchni biurowej pod konkretne oczekiwania i wyzwania oraz omawia poszczególne etapy: od analizy potrzeb firmy i jej pracowników, poprzez odpowiednie rozeznanie rynku i negocjacje warunków najmu,  po aranżację i wsparcie poprocesowe.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i już teraz zapraszamy na kolejną prezentację, która odbędzie się 17.10 w Krakowie.

 

Raport: Biuro 10.0. 10 kroków do idealnego biura jest prezentowany w ramach tegorocznej edycji Akademii Najemcy.

Szybki kontakt

Billennium Warsaw
pokaż kontakt

Billennium Kuala Lumpur
pokaż kontakt

Billennium Lublin
pokaż kontakt

Billennium Łódź
pokaż kontakt

Billennium Olsztyn
pokaż kontakt

Billennium Bytom
pokaż kontakt

Billennium Pune
pokaż kontakt

Billennium New York
pokaż kontakt