News2021.06.25 4 min. czytania

Billennium wśród najlepszych pracodawców w Polsce

Great Place to Work to międzynarodowy certyfikat przyznawany najlepszym pracodawcom na świecie. Billennium pierwszy raz wzięło udział w tej inicjatywie i od razu sięgnęło po upragnione wyróżnienie. W badaniu przeprowadzonym przez zewnętrznego audytora pracownicy firmy docenili przede wszystkim aspekty, takie jak: atmosfera, uczciwość, równość czy work-life balance. 

Ten prestiżowy certyfikat jest przyznawany na podstawie audytu prowadzonego przez zewnętrzną firmę Great Place to Work – światowy autorytet w dziedzinie analizy kultury miejsca pracy. Badanie zostało przeprowadzone w kwietniu, a udział w nim wzięło 700 losowo wybranych pracowników, do których audytor wysłał specjalne ankiety. Na podstawie udzielonych odpowiedzi został określony Trust Index© naszej firmy, który wyniósł aż 75% (certyfikat otrzymują firmy z wynikiem co najmniej 65%). To doskonały rezultat, bowiem średnia dla Polski wynosi 48%. Otrzymanie certyfikatu oraz wysoki wynik uprawniają nas również do udziału w konkursie Najlepsze Miejsce Pracy w Polsce 2021.  

Billennium, po prostu dobre miejsce pracy 

Od momentu powstania spółki chcieliśmy, aby Billennium było miejscem przyjaznym dla każdego pracownika, dającym poczucie bezpieczeństwa i stabilności, zapewniającym możliwości rozwoju i realizacji zawodowej. Naszym celem było stworzenie firmy wyróżniającej się na rynku nie tylko jakością dostarczanych rozwiązań, ale także przyjaznego środowiska pracy, organizacji będącej pierwszym wyborem dla najlepszych specjalistów. Naszym największym osiągnięciem jest stworzenie wyjątkowej społeczności Billennialsów – ludzi utalentowanych i oddanych swojej pracy, ale ceniących sobie dobre relacje, koleżeńskich, otwartych na drugiego człowieka, zawsze chętnych do pomocy i dzielenia się wiedzą. Wizję firmy oddają wyznawane przez nas wartości – zaufanie, innowacje, rozwój, energia i odpowiedzialność. Każdego dnia, naszymi działaniami pielęgnujemy je i przekazujemy dalej kolejnym pokoleniom pracowników, starając się przy tym, by były one widoczne również w relacjach z naszymi partnerami biznesowymi i klientami.

W swojej karierze pracowałem w różnych organizacjach, często dużych globalnych korporacjach na całym świecie. Jednak nigdzie indziej nie spotkałem takiej atmosfery ani takiego fantastycznego zespołu ludzi, z jakimi mam okazję współpracować w Billennium. Warto podkreślić tutaj również podejście firmy – otwartość na zmiany, transparentność, brak sztucznych barier, czy podziałów. To wszystko powoduje, że pracownicy chętnie angażują się w różne inicjatywy i życie firmy, mają realny wpływ na to jak organizacja funkcjonuje. Kolejna cecha charakterystyczna Billennium, z którą wcześniej się nie spotkałem to duża elastyczność względem ludzi – potrzebujesz dzień wolny, chcesz wykonać swoje zadania w innych godzinach, popełnisz błąd – zawsze można liczyć na wsparcie przełożonego. Czuć, że jesteśmy jednym wielkim zespołem, który gra do tej samej bramki.


– powiedział Piotr Chmielowski, General Manager – Canada  w Billennium. 

Liczą się dobre relacje, równość i work-life balance 

Zdobycie certyfikatu Great Place to Work to ogromny prestiż, jednak największym benefitem z przeprowadzonego badania jest możliwość poznania opinii naszych pracowników na temat firmy. To pokazało nam silne strony organizacji, ale też obszary, nad którymi musimy popracować. W pierwszej kolejności przedstawiamy, co najbardziej cenią w nas pracownicy. 

Work-life balance 

Nasza praca jest niekiedy bardzo trudna i wymagająca, a pandemia COVID-19 jeszcze bardziej pokazała nam, jak ważnym aspektem jest zachowanie odpowiedniego balansu pomiędzy pracą, a życiem prywatnym. Billennium we współpracy zawsze stawiało na dużą elastyczność i ma to odzwierciedlenie w wynikach badania – ponad 90% pracowników podaje to jako kluczową przewagę. Podkreślają oni czynniki, takie jak: elastyczne podejście do czasu i wykonywanych zadań – możliwość wyjścia z pracy w trakcie dnia, praca z dowolnego miejsca, różne formy zatrudnienia, możliwość wzięcia dnia wolnego w chwili, kiedy pracownik tego potrzebuje. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że w momencie, gdy pracujemy większość czasu z domu, chwila na złapanie oddechu i oderwanie się od komputera stały się ważniejsze niż kiedykolwiek. Dla nas liczą się wykonane zadania, a nie czas zalogowania się do systemu. Dzięki temu, aż 89% pracowników ocenia, że nasz system pracy sprzyja pogodzeniu życia zawodowego z rolą rodzica! 

Równość i szacunek 

W Billennium pracuje obecnie ponad 1300 osób na kilku kontynentach. Każdy członek naszego zespołu jest ważny – na pierwszym miejscu stawiamy człowieka i jego zaangażowanie w projekt. Pokazują to też wyniki badania – co najmniej 89% naszych pracowników jest zdania, że w Billennium wszyscy są traktowani równo, niezależnie od wieku, płci, orientacji seksualnej czy pochodzenia etnicznego. Co więcej, jesteśmy tylko ludźmi i popełniamy błędy, miewamy gorsze dni i nie zawsze jesteśmy w stanie podołać najbardziej wymagającym zadaniom. Każdy nasz pracownik może liczyć wtedy na zrozumienie i wsparcie swojego managera, mentora czy innego członka zespołu. Tworzymy Billennium Squad – razem wygrywamy i razem przeżywamy porażki (rzadko 😊). Każdy pracownik jest dla nas ważny i dlatego w momencie zakończenia projektu szukamy mu kolejnego, zgodnego z jego kompetencjami zawodowymi i zainteresowaniami. No man left behind! 

Atmosfera i koleżeństwo 

Ludzie i atmosfera w firmie czy zespole to elementy, dzięki którym z przyjemnością i uśmiechem na ustach codziennie przychodzimy do pracy. Łączą nas nie tylko wspólne projekty i pasja do technologii, ale też wartości, którymi kierujemy się w pracy i życiu. Jesteśmy otwarci na każdego, wspieramy się w trudnych chwilach i wspólnie celebrujemy sukcesy. Nie tworzymy sztucznych barier – każdy może porozmawiać z każdym, niezależnie od swojej pozycji w firmie czy stażu. Wkładamy dużo serca, by od momentu podpisania umowy, nowi pracownicy poczuli się od razu częścią zespołu. Aż 93% odpowiadających wskazało „koleżeństwo” jako cechę, jedną z najważniejszych opisując Billennium. Oznacza to, że w firmie panuje przyjazna atmosfera, a każdy nowy pracownik spotyka się z ciepłym przyjęciem.  

Ciągłe dążenie do doskonałości 

Jedną z pięciu wartości Billennium jest Rozwój, czyli ciągłe doskonalenie organizacji i jej pracowników, aby lepiej odpowiadać na potrzeby rynku i budować konkurencyjność organizacji. To nie tylko pozyskiwanie kompetencji, klientów czy otwieranie nowych biur w kolejnych krajach ale też dostosowywanie firmy do zmieniających się warunków i potrzeb. To również rozwój osobisty i zawodowy każdego członka zespołu Billennium, by mógł lepiej i pewniej radzić sobie z zadaniami i realizować cele. Audyt przeprowadzony w ramach certyfikacji Great Place to Work wskazał obszary, które wymagają udoskonalenia  i pozwolił nam jeszcze lepiej poznać potrzeby naszych pracowników. Pandemia wywróciła wiele rzeczy w naszym życiu do góry nogami i choć firma przeszła bezpiecznie przez ten okres, a nasi pracownicy nie odczuli bezpośrednio negatywnie jej skutków, to cały czas pracujemy nad wprowadzaniem modyfikacji w sposobie naszego działania. Bardzo zależy nam na zaangażowaniu całego zespołu w życie firmy, w tworzenie i podejmowanie decyzji, aby Billennium stawało się coraz lepszym miejsce pracy. Na pewno widzimy duże rezerwy w naszych benefitach pozapłacowych, które potrzebują dostosowania do nowej rzeczywistości. Zmieniają się też nasze biura, sposób komunikacji czy styl pracy. Działamy przede wszystkim w trybie zdalnym, dlatego teraz każdy element, który ma wpływ na doświadczenia pracowników, stał się dla nas szczególnie ważny i żaden negatywny głos z badania nie pozostanie bez naszej odpowiedzi. W Billennium ludzie są najważniejsi! IT for people.
People for IT.  

Skontaktuj się z nami

Chcesz wiedzieć, jak możemy pomóc Tobie? Porozmawiajmy!

Kontakt