News2021.09.27 2 min. czytania

Billennium oficjalnym partnerem AWS. Rozszerzamy kompetencje i aspirujemy do bycia liderem w rozwiązaniach chmurowych.

Amazon Web Services to jedna z trzech najpopularniejszych na świecie platform chmurowych. Billennium od blisko 4 lat stale poszerza swoje kompetencje techniczne i realizuje projekty z wykorzystaniem produktów i usług AWS. 
W efekcie, we wrześniu 2021 roku oficjalnie dołączyliśmy do sieci AWS Partner Network (APN), uzyskując status AWS Select Tier. 

APN to globalny program partnerski Amazon, którego uczestnikami są firmy technologiczne i konsultingowe, wykorzystujące AWS do tworzenia swoich produktów. Aby wziąć udział w programie, firma musi spełnić liczne kryteria, m.in. zatrudniać odpowiednia liczbę specjalistów z certyfikatami technicznymi AWS, uzyskać odpowiedni poziom przychodu ze sprzedaży usług w oparciu o AWS, czy posiadać co najmniej jedną publiczną referencję od klientów za realizację projektu w tej technologii. 

Zespół DevOps AWS w Billennium 

Zespół DevOps AWS powstał w Billennium w 2018 roku. Dziś liczy już ponad 25 osób, pochodzących z Polski, Rumunii, Indii i Malezji. Obecnie posiadamy 24 certyfikaty, w tym m.in.:  

  • AWS Certified SysOps Administrator – Associate​, 
  • AWS Certified Solutions Architect – Associate​, 
  • AWS Certified DevOps Engineer – professional, 
  • AWS Certified Developer – Associate​, 
  • AWS Certified Cloud Practitioner​. 

Od momentu powstania, Zespół wziął udział w blisko 30 projektach, zarówno w ramach serwisu DevOps, przy projektach typu end-to-end, gdzie dostarczaliśmy gotowe rozwiązanie, jak również jako pojedynczy specjaliści w ramach doradztwa biznesowego i technicznego dla klientów Billennium. 

Głównym celem udziału w programie partnerskim APN jest pozyskanie nowych kontraktów biznesowych na tworzenie nowych rozwiązań, dalszy rozwój umiejętności technicznych oraz pozyskanie nowych osób do współpracy, które chcą się rozwijać w ramach specjalizacji AWS i DevOps. W planach na następne lata mamy uzyskanie kolejnych poziomów w ramach programu partnerskiego, czyli statusu AWS Advanced i AWS Premier, które będą równoznaczne z poszerzeniem naszych kompetencji i pozwolą czerpać jeszcze więcej korzyści biznesowych. Naszym celem nadrzędnym jest zostanie liderem rozwiązań chmurowych w Polsce.

Od ponad 4 lat intensywnie budujemy nasze kompetencje w obszarze chmury AWS. W swoim portfolio mamy już zrealizowanych kilkanaście projektów. Priorytetem jest dla nas rozwój w tym obszarze, dlatego inwestujemy znaczne środki i czas w poszerzenie umiejętności i certyfikację naszych pracowników. Status AWS Select Tier jest oficjalnym potwierdzeniem naszej specjalizacji w tych technologiach. Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim osobom, które swoją pracą i zaangażowaniem przyczyniły się do otrzymania statusu partnera. Jestem pewna, że pozytywnie wpłynie to na wzrost biznesu Billennium oraz ułatwi nam rekrutacje nowych konsultantów, którzy chcą pracować w obszarze AWS i DevOps. Obecnie znalezienie tego typu specjalistów jest sporym wyzwaniem. W związku z tym uruchomiliśmy DevOps Akademię, gdzie sami kształcimy naszych przyszłych konsultantów pod kątem udziału w konkretnych projektach dla klientów

– komentuje Agnieszka Paradzińska, Delivery & Competence Center Manager w Billenniumodpowiedzialna za obszar DevOps&Cloud. 

DevOps Akademia – szkolmy przyszłych specjalistów 

Akademia DevOps powstała w kwietniu 2021 roku, a jej program składa się z 10 modułów, realizowanych przez 6 miesięcy. W ramach zajęć, przyszli specjaliści uczą się pod okiem 5 certyfikowanych, doświadczonych trenerów, nie tylko tego, jak pracować w metodologii i korzystać z zestawu najpopularniejszych narzędzi DevOps, ale też poznają najlepsze praktyki projektowe. Ważnym aspektem, którym kierują się trenerzy podczas kursu jest też zmiana sposobu myślenia i nawyków uczestników, na te odpowiednie do sposobu pracy DevOps – automatyzacja, współpraca, skrócenie czasu i kosztów realizacji projektu. 

Skontaktuj się z nami

Chcesz wiedzieć, jak możemy pomóc Tobie? Porozmawiajmy!

Kontakt