News2021.12.17 4 min. czytania

Billennium w 2021 roku – podsumowanie

Rok 2021 był dla Billennium bardzo dobrym okresem. Talent, wzmożona praca oraz ogromne zaangażowanie wszystkich pracowników to niewątpliwie kluczowe aspekty, dzięki którym udało się nam zrealizować nie tylko założone cele, ale również w wielu obszarach osiągnąć ponadplanowe wyniki. Jeśli mielibyśmy użyć tylko jednego określenia, które będzie wspólnym mianownikiem dla wszystkich najważniejszych wydarzeń dla Billennium w 2021 roku to wybór jest prosty – ROZWÓJ. Jakie kierunki rozwoju zostały zrealizowane? Jakie były nasze najważniejsze osiągnięcia? 

Nowe punkty na mapie Billennium – międzynarodowa ekspansja 

W tym roku wykonaliśmy kolejny ważny krok w celu wzmocnienia pozycji na rynkach międzynarodowych. Było nim otwarcie nowego Delivery Center w Mississauga (Ontario) w Kanadzie oraz biura w Niemczech. To kolejne kraje (zaraz po Polsce, Indiach i Malezji), w których działamy, a nasze nowe filie dają nam znacznie więcej niż tylko obecność lokalną. Mamy ogromne plany względem rozbudowy kanadyjskiego oddziału, które obejmują m.in. otwarcie kolejnego biura na zachodnim wybrzeżu tego kraju, jak również rozpoczęcie współpracy w szerszym zakresie z klientami w całej Ameryce Północnej. Z kolei uruchomienie biura we Frankfurcie nad Menem (w Niemczech), przybliża nas do klientów w praktycznie całym regionie DACH, który obejmuje także Austrię, Szwajcarię i Lichtenstein.  

Zatrudnienie nowych współpracowników 

Nieodłącznym elementem związanym z rozwojem organizacji, nowymi projektami czy międzynarodową ekspansją, o której pisaliśmy wyżej, jest wzrost zatrudnienia. Na początku roku zakładaliśmy przekroczenie progu 1600 pracowników. Oznaczało to zatrudnienie ponad 500 osób o różnych specjalizacjach czy poziomie doświadczenia. Cel ten udało się nam zrealizować już w listopadzie.  Nasze potrzeby jednak nie maleją, gdyż cały czas intensywnie pracujemy, by móc przekraczać kolejne granice. Poza naszym zespołem w Polsce, wzmocniliśmy także zagraniczne struktury. W naszych biurach w Pune, Kuala Lumpur, Mississauga i Frankfurcie pracuje obecnie ponad 200 osób. 

Rozwój kompetencji chmurowych 

Od wielu lat wspieramy naszych klientów w cyfrowej transformacji biznesu i ich podróży do chmury. Na koncie mamy już zrealizowanych kilkanaście dużych projektów i wdrożeń – wszystkie zakończone sukcesem. Nie byłoby to możliwe bez Waszego zaangażowania w pracę na rzecz klientów oraz w rozwój kompetencji cloud’owych. W mijającym roku znalazło to odzwierciedlenie w bardzo ważnych wydarzeniach, które odbiły się szerokim echem w świecie IT. 

W lutym, jako pierwsza (i jedyna w tamtym momencie) polska firma oraz trzecia firma europejska, uzyskaliśmy status Advanced Specialization w obszarze Modernization of Web Applications to Microsoft Azure. Status Advanced Specialization to potwierdzenie najwyższego poziomu kompetencji w ramach programów partnerskich Microsoft. Aby go otrzymać, musieliśmy posiadać tytuł Gold Partner i spełnić dodatkowo szereg innych kryteriów. W ramach programu partnerskiego z Microsoft posiadamy również status Gold lub Silver w 10 innych obszarach, a w niedalekiej przyszłości będziemy starali się o kolejne statusy Advanced Specialization w kolejnych kategoriach.

To jednak nie koniec naszych osiągnięć w obszarze chmury obliczeniowej. We wrześniu tego roku oficjalnie dołączyliśmy do sieci AWS Partner Network uzyskując status AWS Select Tier. Za zdobycie tego wyróżnienia odpowiada zespół DevOps AWS, który powstał zaledwie 4 lata temu, a obecnie liczy już 25 osób.  W tym czasie wziął już udział w przeszło 30 projektach. Obecnie posiadamy 24 certyfikaty związane z AWS. 

Kończymy ten rok kolejnym wielkim kamieniem milowym – partnerstwem z Google w obszarze Service and Sell.
Jako Partner Google, w tych dwóch obszarach, jesteśmy uprawnieni m.in. do tworzenia dedykowanych rozwiązań i wdrożeń na Platformie Google Cloud, ale również odsprzedaży licencji Google workspace. Tytuł oficjalnego Partnera Google zwiększa nasz potencjał projektowy i otwiera nowe możliwości. Benefity w postaci dedykowanego opiekuna po stronie Google, licencji na użytek wewnętrzny, wsparcia z zakresu marketingu, szkoleń i sprzedaży, a także dostępu do najnowszych releasów przed datą premiery pozwolą nam poszerzyć nasze kompetencje i jeszcze lepiej zaadresować oczekiwania klientów. 

Uzyskanie tytułu Partnera Roku 2021 Microsoft 

Jednym z największych naszych tegorocznych sukcesów, było zdobycie tytułu Microsoft Partner of the Year w Polsce. Nagroda ta jest najwyższym możliwym wyróżnieniem przyznawanym przez giganta technologicznego z Redmond. Otrzymaliśmy ją po raz pierwszy w historii. Nagrody przyznano w kilkunastu różnych kategoriach, a wyróżnione firmy zostały wybrane spośród ponad 4 400 nominacji z ponad 100 krajów. Tytuł przyznany Billennium to efekt wielomiesięcznej współpracy z Microsoft, która zaowocowała, m.in. realizacją projektów dla Ministerstwa Finansów w zakresie modernizacji i wdrożenia aplikacji opartych o chmurę Azure. Ponadto, w ostatnim roku uzyskaliśmy ponad 50 nowych certyfikacji z obszarów takich jak Cloud Platform, Datacenter, Application Development, Cloud Productivity, Application Integration czy Data Analytics.

Zdobycie certyfikatu Great Place To Work 

Wszystkie te osiągniecia nie miałyby miejsca, gdyby nie ludzie, którzy tworzą nasz zespół. W Billennium najważniejsze dla nas jest poczucie bezpieczeństwa i stabilności, zapewnienie możliwości rozwoju zawodowego i oczywiście niepodrabialna/niepowtarzalna atmosfera jaką daje cały Billennium Squad! Wynikiem naszych starań i Waszego ogromnego zaangażowania w tworzenie kultury w Billennium jest przyznanie nam certyfikatu Great Place to Work. Ten prestiżowy certyfikat przyznawany jest na podstawie audytu prowadzonego przez zewnętrzną firmę Great Place to Work – światowego autorytetu w dziedzinie analizy kultury miejsca pracy. Na podstawie wyników badania przeprowadzonego w kwietniu, w którym udział wzięło 700 losowo wybranych pracowników, został określony Trust Index ® naszej firmy. Osiągneliśmy wynik na poziomie aż 75% (przy czym średnia dla Polski wynosi 48%)! Jednak przede wszystkim audyt wskazał nam obszary, które wymagają dalszej poprawy. Możemy zapewnić, że zawarte w badaniu uwagi wzięliśmy sobie mocno do serca i obecnie prowadzimy działania, aby jeszcze bardziej dopasować wskazane aspekty pracy w Billennium do potrzeb naszych pracowników. 

*** 

Wszystkie nasze sukcesy, osiągnięcia i kamienie milowe w rozwoju firmy to efekt ciężkiej pracy, entuzjazmu oraz profesjonalizmu całego Billennium Squad. W nowym roku czekają nas kolejne wymagające wyzwania i cele, ale jesteśmy pewni, że z takim podejściem/taką postawą kolejny rok może być co najmniej tak dobry, a może nawet jeszcze lepszy. Jako organizacja możemy Was zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby Billennium stawało się coraz lepszym miejscem pracy, pełnym życia, świetnej atmosfery, dające możliwości ciągłego rozwoju kompetencji i realizacji ambicji zawodowych.  

Skontaktuj się z nami

Chcesz wiedzieć, jak możemy pomóc Tobie? Porozmawiajmy!

Kontakt