News2023.06.12 3 min. czytania

Billennium wspiera Microsoft w wejściu na wyższy poziom chmury

Press office

Pod koniec kwietnia dużym echem odbiło się w naszym kraju uruchomienie przez Microsoft najnowocześniejszego i pierwszego w Europie Środkowo-Wschodniej regionu przetwarzania danych w chmurze – Azure Poland Central. To kontynuacja ponad 30-letniego zaangażowania amerykańskiej firmy w Polsce i zobowiązanie do dalszego wspierania rozwoju biznesu, gospodarki i wzmacniania cyfrowych kompetencji. Jako Billennium, czyli złoty partner imprezy oraz Partner Roku 2021 Microsoftu w Polsce, również mieliśmy udział w tym wydarzeniu. Na czym on polegał?

Chmurowe centrum Azure Poland Central to trzy niezależne lokalizacje w okolicach Warszawy, z których każda składa się z jednego lub więcej centrów danych. Zapewniają one najwyższe standardy bezpieczeństwa, prywatności i są zgodne z przepisami dotyczącymi przechowywania danych w kraju. Uruchomienie nowych lokalizacji to kolejny kamień milowy do przyspieszania rozwoju innowacji i transformacji w programie Polska Dolina Cyfrowa.

Business first! – Billennium wśród kluczowych partnerów Microsoftu

Kampania otwarcia w Polsce regionu chmurowego Microsoft trwała ponad 3 miesiące. Momentem kulminacyjnym była konferencja pt. „Wyższy poziom chmury”, która odbyła się 26 kwietnia br. w warszawskim Expo XXI. Wydarzenie w formie hybrydowej zgromadziło stacjonarnie ponad 600 liderów biznesu oraz przeszło 2 000 osób oglądających transmisję na żywo.

Jednym z najważniejszych założeń całej inicjatywy było zaproszenie klientów oraz kluczowych partnerów Microsoftu do zaprezentowania swoich inspirujących historii w kontekście rozwoju innowacyjnych rozwiązań w organizacjach. W tym gronie oczywiście nie mogło zabraknąć Billennium! Oprócz nas amerykańska firma uhonorowała tym zaszczytem również takie firmy, jak Intel, PwC, Accenture, Avanade, Commvault, GFT, Red Hat, Sii, Veeam, Nordcloud, SoftwareOne, Quest oraz KPMG. Cieszymy się, że jesteśmy obecni w tak zaszczytnym gronie!

Wśród korzyści udziału w tej inicjatywie można wymienić m.in. zbudowanie silnych relacji, obopólne wzmocnienie komunikatów do rynku, pozycjonowanie jako zaufanych partnerów biznesowych czy pozytywny wpływ na wspólnie realizowane projekty.

Specjalna strefa Billennium i Inperly

W trakcie konferencji w specjalnie utworzonej strefie Microsoft & Partners Experience Zone partnerzy wydarzenia prezentowali swoje najnowsze rozwiązania technologiczne.

Wydarzenie Microsoftu było inspirującym spotkaniem z ekspertami i liderami biznesu. Rozmawialiśmy m.in. o bezpieczeństwie, sztucznej inteligencji i inwestycjach w automatyzację. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy być częścią tego kluczowego projektu w rozwoju gospodarki cyfrowej w Polsce. Jako złoty partner mieliśmy specjalną strefę Billennium i Inperly. Dziękujemy firmie Microsoft i cieszymy się, że jako Billennium również mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do tej inicjatywy.

Iwona Rabiega, Channel Executive w Billennium

Billennium podczas tego wydarzenia reprezentowali nasi eksperci, czyli Bartosz Łopiński, Iwona Rabiega, Tomasz Osipiak, Grzegorz Ławnik, Michał Halagiera, Przemysław Gołaszewski, Radosław Mackiewicz, Kamil Wysocki, Dominik Rogoziński, Łukasz Stypułkowski, Michał Falkowski, Grzegorz Bystry i Wojciech Brach.

Prezentacja udanej współpracy Billennium z Centrum Informatyki Resortu Finansów

W strefie Microsoft & Partners Experience Zone znalazła się również przestrzeń innowacji Microsoft Technology Center, w której firmy prezentowały scenariusze wykorzystania AI, metaverse czy innych innowacji.

Jako Billennium przedstawiliśmy w formie wideo nasze case study udanej współpracy z Centrum Informatyki Resortu Finansów (CIRF), które zostało przygotowane przez Microsoft na potrzeby tego wydarzenia.

Bezpieczeństwo danych wrażliwych, niezawodność i łatwość korzystania – to kombinacja warunków, które musi spełnić każde rozwiązanie IT w sektorze finansów publicznych. Tu nie możemy sobie pozwolić na żadne kompromisy. Wie o tym Billennium, z którym współpracujemy.

Maksimum korzyści przy minimum wysiłku podatnika. Takie wymagania postawiliśmy, pracując nad systemem do wspólnego logowania, czyli SSO do e-Urzędu Skarbowego. Dzięki temu wystarczy jedno kliknięcie, aby uzyskać dostęp do kilku usług na raz.

Hubert Gniadowicz, Dyrektor Centrum Informatyki Resortu Finansów (CIRF)

Korzystając z centrum przetwarzania danych w chmurze Azure Poland Central, mamy pewność, że spełniamy surowe wymogi zarówno w Polsce, jak i w Europie. Dodatkową korzyścią jest to, że aplikacje, które tworzymy są skalowalne, wydajne i bezpieczne.

Bartosz Łopiński, CEO Billennium

Jeszcze większa moc Inperly!

Zaangażowanie Billennium w rozwój Microsoft Azure Poland Central ma przełożenie także na rozwój Inperly, które wykorzystuje możliwości nowych data center.

Głównymi korzyściami dla biznesu są przede wszystkim:

  • Ulepszone usługi cyfrowe (ang. Improved Digital Services). Wpływa to m.in. na szybsze operacje, redukcję przeciążenia danych, mniejsze opóźnienia, przyspieszenie procesu przechowywania danych aplikacji, możliwość analityki w czasie rzeczywistym czy backup danych.
  • Zgodność z RODO. Centrum danych w Polsce umożliwia przechowywanie i przetwarzanie informacji zgodnie z europejskimi wymogami w zakresie GDPR (ang. General Data Protection Regulation).

Na koniec jeszcze raz dziękujemy firmie Microsoft za możliwość udziału w tej inicjatywie, a także szansę zaprezentowania możliwości Billennium!

Dowiedz się więcej o Inperly.

Autor

Biuro prasowe

Skontaktuj się z nami

Chcesz wiedzieć, jak możemy pomóc Tobie? Porozmawiajmy!

Kontakt