News2023.01.12 2 min. czytania

Billennium zintegrowało aplikację Inperly z IDnow

Press office

Inperly umożliwia teraz biometryczną weryfikację użytkownika i podpisywanie dokumentów na podstawie dokumentów tożsamości z ponad 200 krajów.

Billennium poinformowało o nawiązaniu współpracy z IDnow – wiodącym dostawcą platform służących do potwierdzania tożsamości w Europie. Dzięki temu, aplikacja Inperly umożliwia użytkownikom Microsoft Teams sprawdzanie tożsamości i podpisywanie dokumentów kwalifikowanym podpisem elektronicznym, z wykorzystaniem dokumentów tożsamości z ponad 200 krajów.

Inperly to aplikacja wspierająca zdalne procesy obsługi klienta, doradztwa oraz sprzedaży produktów i usług. W styczniu Billennium wdrożyło do swojej aplikacji usługi automatycznego potwierdzania tożsamości i podpisu elektronicznego od IDnow. Nowa funkcja umożliwia wystawienie jednorazowego podpisu kwalifikowanego (QES), będącego odpowiednikiem podpisu odręcznego na terenie Unii Europejskiej. Z funkcji tej można korzystać w większości krajów wspólnoty.

Do celów weryfikacji użytkownika i podpisywania dokumentów Inperly wykorzystuje również polskie e-dowody osobiste (z aplikacją eDO App, stworzoną przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych), podpisy kwalifikowane mSzafir od Krajowej Izby Rozliczeniowej oraz podpisy kwalifikowane SimplySign autorstwa Asseco.

Dzięki integracji Inperly z IDnow, firmy i instytucje na całym świecie otrzymują możliwość bardzo wygodnej, łatwej i przede wszystkim bezpiecznej weryfikacji tożsamości użytkownika w ramach komunikacji poprzez platformę Microsoft Teams. Nasze rozwiązanie wspiera organizacje w cyfryzacji procesów biznesowych i obiegu dokumentów oraz zapobieganiu oszustwom. Może być z powodzeniem stosowane w instytucjach rządowych, bankach, firmach ubezpieczeniowych, uczelniach, firmach HR
i innych organizacjach oferujących swoje usługi zdalnie
.

Tomasz Goźliński, Head of Products w Billennium

Budowanie zaufania w świecie cyfrowym i umożliwienie naszym partnerom tworzenie bezpiecznych
i godnych zaufania relacji to jeden z głównych celów i ważne elementy misji IDnow. Integracja naszego rozwiązania all-in-one – kwalifikowanego podpisu elektronicznego i zdalnej weryfikacji tożsamości
– z Inperly, jest zgodne z europejskim rozporządzeniem AML (Anti-Money Laundring) i gwarantuje wszystkim stronom bezpieczne prowadzenie procesów biznesowych na platformie Microsoft Teams. Automatyczna weryfikacja oparta o sztuczną inteligencję pozwala łatwo i szybko sprawdzić lub potwierdzić tożsamość użytkownika. Poprzez kontrolę biometryczną i podpis elektroniczny
to rozwiązanie pomaga zatem zapobiegać kradzieżom tożsamości
.

Bertrand Bouteloup, Vice President Sales w IDnow

Więcej informacji o aplikacji można znaleźć również na stronie Inperly.pl

O IDnow

IDnow to wiodący dostawca platform weryfikacji tożsamości w Europie, którego wizją jest uczynienie połączonego świata bezpieczniejszym miejscem. Platforma IDnow zapewnia szerokie portfolio rozwiązań w zakresie weryfikacji tożsamości – od zautomatyzowanych do wspomaganych przez człowieka, od internetowych do punktów sprzedaży – z których każdy jest zoptymalizowany pod kątem współczynników konwersji użytkowników i bezpieczeństwa.

W 2021 roku IDnow przejął francuskiego lidera rynku technologii tożsamości, ARIADNEXT oraz niemiecką firmę identity Trust Management AG, dzięki czemu może zaoferować jedno z najbardziej rozbudowanych rozwiązań w zakresie identyfikacji, za pośrednictwem jednej zintegrowanej platformy.

Firma posiada biura w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Francji i jest wspierana przez renomowanych inwestorów instytucjonalnych, w tym Corsair Capital i Seventure Partners. Jej portfolio obejmuje ponad 900 międzynarodowych klientów i szeroki zakres branż, w tym wiodących międzynarodowych graczy, takich jak Western Union, UBS, Sixt i Munich Re, czy firmy takie jak N26, Solarisbank, wefox i Tier mobility.

Autor

Biuro prasowe

Skontaktuj się z nami

Chcesz wiedzieć, jak możemy pomóc Tobie? Porozmawiajmy!

Kontakt