News2021.09.09 2 min. czytania

Nowa lokalizacja na mapie biur Billennium

Ekspansja zagraniczna to ważny element strategii rozwoju Billennium. Niedawno wkonaliśmy kolejny krok w celu wzmocnienia swojej pozycji na rynkach międzynarodowych, otwierając nowe Delivery Center w Mississauga (Ontario) w Kanadzie. To już czwarty, po Niemczech, Indiach i Malezji, kraj, w którym działamy. Za rozwój Billennium Canada odpowiada Piotr Chmielowski, który objął stanowisko General Managera. 

Głównym zadaniem dla nowego Delivery Center w Ameryce Północnej jest zacieśnienie i rozwój współpracy z obecnymi klientami firmy Dotychczas projekty dla tego regionu były realizowane zdalnie przez ponad 100 specjalistów zlokalizowanych w Polsce i Indiach. Budowany na miejscu zespół liczy obecnie 3 osoby, a do końca roku ma zostać poszerzony do 10 specjalistów, przede wszystkim ekspertów z obszarów sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, business inteligence, walidacji systemów skomputeryzowanych i programistów Python. Wejście na nowy rynek jest częścią strategii międzynarodowego rozwoju firmy – nasze oddziały znajdują się w Niemczech, Indiach, Malezji oraz w siedmiu miastach w Polsce. 

W ostatnich latach zdobyliśmy cenny know-how i doświadczenie w zarządzaniu międzynarodowymi zespołami rozproszonymi geograficznie oraz w realizacji projektów w takim modelu. Jednak niekiedy specyfika biznesu wymaga obecności lokalnej na danym rynku i większego wsparcia naszych specjalistów, ale dzięki temu możemy zacieśniać współpracę z klientami, pokazać zaangażowanie i lepiej odpowiedzieć na ich potrzeby. Tak właśnie jest w przypadku nowego oddziału w Kanadzie. Jeden z ważnych klientów Billennium rozwija tu swoje centrum R&D i potrzebuje naszego wsparcia w obszarach technologicznych, w których posiadamy bardzo bogate kompetencje. Biuro w Mississauga działa od ponad dwóch miesięcy. Na razie pracujemy w małym zespole, jednak prowadzimy silne starania nad jego rozbudową. Na koniec 2022 roku chcemy zatrudniać tu 50 specjalistów, a biorąc pod uwagę potencjał rynku oraz konkurencję, jestem pewien, że cel ten zrealizujemy

Piotr Chmielowski, General Manager Billennium Canada.

Mamy nadzieje, że Delivery Center w Mississauga w przeciągu najbliższych lat powtórzy sukces oddziałów w Indiach i Malezji, w których mamy już blisko 200 specjalistów. Poza obsługą obecnych klientów planujemy również pozyskiwanie nowych projektów w Ameryce Północnej, a także rozszerzenie obszaru działania o zachodnie wybrzeże Kanady. 

Jesteśmy obecni na rynkach zagranicznych od 2017 roku, kiedy to otworzyliśmy nasze biuro w Pune w Indiach, by już w 2019 roku stworzyć oddział w Kuala Lumpur w Malezji. Otwarcie oddziału w kolejnym kraju oznacza dla Billennium nie tylko rozwój pod względem biznesowym. To także szansa na wzmocnienie naszych kompetencji, bo zyskujemy dostęp do nowego rynku pracy o innych zasobach technicznych niż w przypadku Polski, Indii czy Malezji. W obecnych czasach pozyskiwanie pracowników, zwłaszcza ekspertów w dziedzinach IT, jest procesem trudnym, kosztownym i czasochłonnym. Wierzę jednak, że nasz know-how w rekrutacji oraz atrakcyjne projekty przyciągną najzdolniejszych specjalistów. Jako firma, jesteśmy bardzo mocni w takich obszarach, jak: sztuczna AI, uczenie maszynowe, BI czy walidacja, a stworzenie Delivery Center w Mississauga ma odpowiedzieć na lokalne potrzeby klientów,  z czasem przyniesie wzmocnienie znajomości marki Billennium w Kanadzie i pozyskanie kolejnych projektów.

–  Paweł Ćwieka, Chief Delivery Officer w Billennium. 

Skontaktuj się z nami

Chcesz wiedzieć, jak możemy pomóc Tobie? Porozmawiajmy!

Kontakt