Development2021.10.12 2 min. czytania

Od innowatorów do globalnych liderów: Salesforce może pomóc na wiele sposobów.

Piotr Grusiewicz Delivery Manager

Od chwili powstania w 1999 roku Salesforce stale się rozwija. Od wielu lat utrzymuje pozycję lidera na rynku systemów CRM. Wydaje się, że Salesforce jest obecnie nie do zatrzymania. Co takiego Salesforce ma do zaoferowania, że polega na nim ponad 80% największych przedsiębiorstw wg rankingu Fortune 500? Jak trafne było dawne motto Salesforce – „Sukces na żądanie”? 

Salesforce to nie tylko system CRM, ma do zaoferowania znacznie więcej. Jest to nastawiony na klienta ekosystem wsparty nieszablonowymi rozwiązaniami oraz rozbudowaną platformą programistyczną. Przyjrzyjmy się jego największym zaletom. 

Łatwy start – niezależnie od wielkości organizacji 

Skala projektu zależy od potrzeb. Salesforce umożliwia sprawną realizację projektów dzięki swojej deklaratywności oraz zintegrowanej architekturze. Zazwyczaj wykorzystuje się istniejące rozwiązania – a większość z nich można od razu wdrożyć. 

Z natury skoncentrowani na kliencie 

Dużo się mówi o rozwiązaniu „Klient – widok 360 stopni”. Salesforce działa w sposób nowatorski. Prezentuje pełną historię relacji z klientem – od marketingu (niezależnie od kanału) po usługi posprzedażowe oraz zaangażowanie klientów – z korzyścią dla Ciebie oraz Twojego klienta. 

Potwierdzona skuteczność 

Czy 44% wzrost wydajności sprzedaży, wyższe o 35% zadowolenie klienta oraz 25% wzrost przychodów nie robią wrażenia? W jaki sposób klienci Salesforce osiągają takie wyniki? Dochodzą do niech rożnymi drogami – dzięki widoczności, jednemu źródłu danych, mobilności, łatwości użytkowania, automatyzacji, procesom wspartym sztuczną inteligencją, logistyce. To wszystko stanowi zaledwie część możliwości, jakie oferuje platforma, która według indywidualnych potrzeb pozwala na stworzenie dowolnego modelu, który będzie odpowiedzią na ambicje danego przedsiębiorstwa. 

Wbudowane możliwości 

Sztuczna inteligencja, raportowanie, analityka, prognozowanie, usługa omnichannel, integracja i łączność, technologie mobilne – możliwości są nieograniczone. 

Możliwość rozwoju wraz z potrzebami organizacji 

Wyobraźmy sobie sytuację, w której pojawia się zapotrzebowanie na system CRM. Wystarczy 10 przedstawicieli handlowych, aby sprawnie wdrożyć system CRM i umożliwić pełną transparentność, raportowanie, prognozowanie itp. Tutaj, z pomocą pojawia się Salesforce. Gdy organizacja się rozrasta, rozwiązanie będzie w stanie obsłużyć kolejne dziesiątki, setki, tysiące przedstawicieli handlowych. Być może do rozwoju niezbędne będą procesy pomocnicze, również ze strony klientów, albo specjalistyczne narzędzia marketingowe. Tym również zajmuje się Salesforce. Dołączanie nowych, dodatkowych produktów do już istniejących, wymiana danych, rozszerzanie możliwości. Salesforce rozwija się wraz z Twoją organizacją. 

Zaufanie 

Nie bez powodu Magazyn Forbes stale umieszcza Salesforce na czele firm najbardziej godnych zaufania. Jest ku temu powód. Salesforce dokłada wszelkich starań, aby osiągnąć i utrzymać tę pozycję. Dobrym tego przykładem jest platforma zaufania Salesforce, która monitoruje i w czasie rzeczywistym jasno informuje klientów o wszelkich odstępstwach dotyczących bezpieczeństwa i wydajności. 

Bezpieczeństwo to klucz. Największe koncerny farmaceutyczne zaufały Salesforce, jako narzędziu CRM i zatwierdzonemu oprogramowaniu nadzorującemu. Można pokusić się o stwierdzenie, że pozostała większość branż powinna pójść ich śladem.

Billennium i Salesforce – w czym jesteśmy najlepsi 

Dysponujemy doświadczeniem w licznych branżach i sektorach – na różną skalę. Pracujemy dla wielu organizacji uwzględnionych przez ranking Fortune 500. Jakość jest dla nas priorytetem. Porozmawiajmy o Salesforce

Autor

Lublin

Piotr Grusiewicz

Delivery Manager

Skontaktuj się z nami

Chcesz wiedzieć, jak możemy pomóc Tobie? Porozmawiajmy!

Kontakt