Pega udostępniła swoje oficjalne szkolenia za darmo do końca 2017 roku

Billennium_PEGA

Pegasystems udostępnia do końca roku 2017 wszystkie swoje oficjalne szkolenia za darmo. Szkolenia online, dostępne o dowolnej porze dnia i nocy. Warto zapisać się, szczególnie, że ceny takich szkoleń są liczone w tysiącach złotych za sztukę. Są dostępne przez pół roku od momentu zapisu. Jest ich bardzo dużo i jeśli ktoś w ogóle nie orientuje się w narzędziu, może poczuć się przytłoczony nadmiarem wiedzy i możliwości. Aby pomóc prezentujemy krótkie info od czego warto zacząć swoją przygodę z Pega.

PEGA szkolenia – 2 ścieżki rozwoju:

1. Business Architect – specjalista, który zajmuje się zbieraniem wymagań, modelowaniem procesów i widoków, pisaniu dokumentacji oraz weryfikacją czy aplikacja spełnia wszystkie zgłoszone wymagania. Jest ekspertem w opracowaniu kształtu procesu, w tym również projektowaniu formatek. Jego praca kończy się na dostarczeniu modelu procesu wraz z formatkami. Jednak taka aplikacja nie jest gotowa do wdrożenia. Business Architect dostarcza model, który wymaga jeszcze wiele pracy. Ścieżka posiada jeden poziom specjalizacji.

2. System Architect – specjalista, który odpowiada za modelowanie procesów i widoków. Posiada bogatą wiedzę z zakresu budowania rozwiązań w Pega. W odróżnieniu od roli Business Architect buduje w pełni działającą aplikację od samego początku do finalnej jej wersji. Ścieżka posiada trzy poziomy specjalizacji. Umożliwia również rozwijanie się w innych kierunkach, np. UI Specialist.

W teorii te dwie role uzupełniają się – najpierw Business Architect modeluje proces, a później System Architect go uzupełnia. Z praktyki mogę powiedzieć, że wiedza jaką zdobyłem krocząc ścieżką dla System Architect jest dużo obszerniejsza i daje więcej możliwości. Jako System Architect nauczyłem się tego co robi Business Architect + coś więcej. Zasadniczo System Architect pełni w Pega taką samą rolę jaką analitycy ABI pełnią w Paperless.

Dla zainteresowanych ścieżką dla Business Architect

Szkolenie, które powinno Was zainteresować to Business Architect Essentials 7.2. Po nim można zrobić certyfikat CPBA (Certified Pega Business Architect).

1. Zakładacie sobie konto na stronie: https://academy.pega.com/. Ważne: domeny takie jak gmail, yahoo itd. są blokowane.
2. Zapisujecie się na kurs BAE 7.2: https://academy.pega.com/library/72/business-architect-essentials
3. Po jego ukończeniu warto zrobić sobie kurs – test praktyczny z pytaniami, które pokazują czego spodziewać się na egzaminie CPBA: https://academy.pega.com/library/72/cpba-practice-exam
4. Te dwa powyższe są wystarczające, aby zdać egzamin na certyfikat CPBA: https://academy.pega.com/library/72/certified-pega-business-architect

Dla zainteresowanych ścieżką dla System Architect

Szkolenie, które powinno Was zainteresować to System Architect Essentials 7.2. Po nim można zrobić certyfikat CSA (Certified System Architect).

1. Zakładacie sobie konto na stronie: https://academy.pega.com/. Ważne: domeny gmail, yahoo itd są blokowane.
2. Zapisujecie się na kurs SAE 7.2: https://academy.pega.com/library/72/system-architect-essentials
3. Po jego ukończeniu warto zrobić sobie kurs – test praktyczny z pytaniami, które pokazują czego spodziewać się na egzaminie CSA: https://academy.pega.com/library/72/csa-practice-exam
4. Te dwa powyższe są wystarczające, aby zdać egzamin na certyfikat CSA: https://academy.pega.com/library/72/certified-system-architect
5. Posiadając certyfikat CSA możecie rozwijać się dalej w kierunku Senior System Architect, a następnie Lead System Architect. Inna opcja to np. UI Specialist. Możliwości dla CSA jest wiele.

 

Dla zainteresowanych innymi ścieżkami, polecam poczytać: https://academy.pega.com/career-paths

 

Mam nadzieję, że Was zainteresowałem. Jeśli macie jakieś pytania, służę pomocą.

Więcej o PEGA znajdziecie w Koncepcji BPM według PEGA (wersja 7.1) oraz Zmiany w PEGA 7.2

Szybki kontakt

Billennium Warsaw
pokaż kontakt

Billennium Kuala Lumpur
pokaż kontakt

Billennium Lublin
pokaż kontakt

Billennium Łódź
pokaż kontakt

Billennium Olsztyn
pokaż kontakt

Billennium Bytom
pokaż kontakt

Billennium Pune
pokaż kontakt

Billennium New York
pokaż kontakt