Development2021.05.26 2 min. czytania

Podróże w chmurze z Billennium – teraz autoryzowane przez Microsoft

Iwona Rabiega Client Solutions Manager

Twardo stąpamy po ziemi, ale w chmurach też radzimy sobie nieźle. Dzięki temu uzyskaliśmy autoryzację Microsoft w realizacji usług o nazwie Solution Assessment. Na czym dokładnie polega ta usługa i dlaczego warto z niej korzystać? 

Usługa Solution Assessment (ang. „ocena rozwiązania”) polega na profesjonalnej analizie i ocenie środowiska IT . Wykonują ją Cloud Architekci z Billennium, którzy wykorzystując nowoczesne i dedykowane narzędzia analityczne, są w stanie przedstawić klientom pełną perspektywę ich środowiska IT, a także dostarczyć rekomendacje dotyczące migracji rozwiązań do chmury – z ich architekturą włącznie.  

Jak wygląda cały proces przeprowadzenia usługi Solution Assessment? 

Proces jest realizowany w czterech podstawowych krokach, zgodnych ze standardami i metodyką Microsoft:  

solution-assessment-billennium

Po przeprowadzeniu Solution Assessment powstaje raport, który zawiera niezależną, ekspercką ocenę środowiska IT oraz rekomendacje rozwiązań poprawiających wydajność pracy i bezpieczeństwo systemów.  Nakreśla także ścieżkę kolejnych kroków współpracy. Dokonywana przez specjalistów Billennium analiza opiera się na odpowiedziach na kluczowe pytania dotyczące migracji środowisk IT do chmury, takie jak np.: 

  • czy moje lokalne usługi można przenieść do chmury (aspekt technologiczny oraz biznesowy)? 
  • czy opłaca się to zrobić: jakie są potencjalne koszty migracji i utrzymania usług w chmurze? 
  • w jaki sposób przygotować plan migracji? 
  • jakie są zalety, wady, szanse i ryzyka migracji? 

Jakich obszarów dotyczy ta usługa? 

  • Data & Infrastructure Migration –  obejmuje ocenę infrastruktury serwerowej oraz wydajności i bezpieczeństwa baz danych. Pomaga podjąć decyzje związane z modernizacją serwerów lokalnych oraz zapewnieniem wysokiej ciągłości działania usług. Raport zawiera informacje o stanie serwerów i oprogramowania oraz przedstawia rekomendacje potencjalnej architektury w Azure wraz z kosztorysem. 
  • Aplication Modernization – pomaga w identyfikacji i ustalaniu priorytetów w obszarze modernizacji aplikacji biznesowych oraz zakłada rekomendacje migracji do chmury. Aby dostarczyć optymalną architekturę w Azure, aplikacje są oceniane zarówno pod kątem technologicznym, jak i biznesowym.
  • Azure Cost Optimization – pomaga zoptymalizować koszty Azure. Polega na ocenie wykorzystywanych serwisów Azure pod kątem jakościowym i wydajnościowym. 
  • Workplace Modernization – koncentruje się na doborze optymalnej oferty z zakresu Microsoft 365 pod kątem licencji, kosztu oraz biznesowego wykorzystania funkcjonalności pakietu. Ocena skupia się na doradztwie w zakresie modernizacji środowisk biznesowych w oparciu o Microsoft 365. 
  • Cybersecurity – celem analizy jest ocena środowiska IT klienta pod kątem bezpieczeństwa cybernetycznego czy   rekomendacja tzw. „szybkich akcji” oraz długoterminowych działań mających na celu podniesienie bezpieczeństwa w obszarach generujących ryzyko.
  • Teams – ocena i rekomendacje w zakresie współpracy zespołowej, realizowana pod kątem biznesowym oraz bezpieczeństwa informacji.

Usługa Solution Assessment jest bardzo szeroką i niezwykle przydatną analizą środowiska IT. Dzięki niej klient uzyskuje nie tylko kluczowe dane analityczne dotyczące obecnego stanu środowiska IT, jego mocnych stron  oraz obszarów, które warto zmodernizować, ale i rekomendacje dotyczące migracji rozwiązań do chmury wraz z ich architekturą. 

Po więcej informacji na temat certyfikowanych usług Solution Assessment zapraszamy do kontaktu. 

Autor

Iwona Rabiega

Client Solutions Manager

Skontaktuj się z nami

Chcesz wiedzieć, jak możemy pomóc Tobie? Porozmawiajmy!

Kontakt