Modern Workplace2020.12.08 3 min. czytania

Pune i Kuala Lumpur rosną w siłę – już ponad 120 osób pracuje w naszych azjatyckich oddziałach.

Mariusz Kura Regional Director - APAC

Paweł Ćwieka Chief Delivery Officer

Koniec tego roku dał nam kilka okazji do świętowania. Jedna z nich to przekroczenie we wrześniu magicznej liczby 100 pracowników w naszych azjatyckich oddziałach. W ciągu kilku lat zbudowaliśmy w Pune i Kuala Lumpur zespoły doświadczonych specjalistów, którzy obsługują klientów na całym świecie. Z naszymi oddziałami w Azji i Polsce– obsługujemy ponad 50 technologii i jesteśmy w stanie działać 24/7/365..

Billennium działa globalnie i świadczy usługi w modelu follow-the-sun. To wymaga od nas specjalistów dostępnych we wszystkich strefach czasowych. Na rynku Azja-Pacyfik (APAC) jesteśmy obecni od 2016 roku. w tym czasie nasze oddziały z Kuala Lumpur i Pune systematycznie się powiększają. W grudniu otworzyliśmy nowe, większe biuro w Kuala Lumpur, w którym może komfortowo pracować 150 osób. Biuro zostało przygotowane zgodnie z firmowym standardem uwzględniając nowoczesne i przyjazne przestrzenie. Rynek APAC rozwija się bardzo dynamicznie od strony nowych technologii i usług. Wiele globalnych firm ma tam swoje siedziby – to dla nas ważne lokalizacje w kontekście możliwości biznesowych

Doświadczone i zgrane zespoły

Dostęp do doświadczonych inżynierów jest dla nas kluczowy, ponieważ chcemy rosnąć w tempie, które pozwoli nam zachować najwyższą jakość świadczonych usług. W Pune i Kuala Lumpur nie zatrudniamy osób, które zaczynają swoją karierę, ale szukamy specjalistów mających już bogate doświadczenie zawodowe. -Zespoły w Azji budujemy na unikatowych kompetencjach, także w technologiachniedostępnych w Polsce.

„Nasze biuro w Pune jest zbudowane w oparciu o wysokie kompetencje, co jest zgodne z naszym modelem biznesowym – zatrudniamy wyspecjalizowanych pracowników, na poziomie senior, a nawet wyższym. Pomysł na Indie i Malezję polegał na znalezieniu takich kompetencji, których brakuje na polskim i europejskim rynku. Dzięki temu w naszym zespole w Pune pracuje jeden z niewielu światowych ambasadorów MuleSoft ” – podkreśla Paweł Ćwieka, Dyrektor Delivery.

Jednak kompetencje technologiczne to nie wszystko, na sukces zespołu składa się także świetna atmosfera i porozumienie między poszczególnymi osobami. Chcemy, żeby nasi pracownicy czerpali satysfakcję ze swojej pracy i lubili ze sobą przebywać. Dlatego wkładamy dużo zaangażowania na etapie rekrutacji i dobieramy kandydatów tak, żeby dobrze czuli się w towarzystwie pozostałych członków zespołu. To procentuje – możemy pochwalić się bardzo niską rotacją.

„Nasza rekrutacja jest bardzo dokładna i jej efektywność to 3-4%. Na 100 osób, które rozpoczynają proces rekrutacji, wybieramy około 8-9 osób po rozmowach technicznych, a finalnie rozpoczyna z nami współprace około 3-4 osoby. Jest to dużo pracy dla nas, aby wybrać odpowiednich ludzi, ale ten medal ma drugą stronę, nasz poziom rotacji jest bardzo niski, co oznacza, że nasi pracownicy są zadowoleni – maja dobrą atmosferę, angażujące projekty i dobrą opiekę pracodawcy” – przyznaje Mariusz Kura, Regional Director – APAC.

Szerokie kompetencje

Praca w międzynarodowym zespole zwiększa nasze kompetencje technologiczne. Z tak licznym zespołem – ponad 1000 pracowników Billennium na 3 kontynentach, mamy niepowtarzalną okazję do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem. To sprzyja rozwojowi naszego modelu biznesowego opartego na Centrach Kompetencyjnych – wyspecjalizowanych hubach, które skupiają ekspertów doskonalących się w konkretnych obszarach technologicznych i wzajemnie napędzają się wiedzą i unikalnymi kompetencjami. Granice państw czy zróżnicowanie stref czasowych nie ograniczają naszych możliwości. One je poszerzają!

„Gdy pracujemy skupiamy się na tym co robimy, a pracujemy z najlepszymi profesjonalistami. Różnice kulturowe warto znać i porozmawiać o nich przy kawie, ale nie powinny i dla nas nie mają wpływu na to, co robimy zawodowo. Czerpiemy od siebie nawzajem i inspirujemy się” – podkreśla Mariusz Kura.

Nasi pracownicy regularnie biorą udział w międzynarodowych konferencjach i spotkaniach poświęconych technologiom, dzieląc się swoją wiedzą i zbierając nowe doświadczenie także poza firmą. Nasz malezyjski zespół regularnie udziela się w spotkaniach branżowych poświęconych MuleSoft – „Kuala Lumpur MuleSoft Meetup”.

Oczywiście początki nie były łatwe. Kwestie organizacyjne iprawne – wymagały od całego zespołu dużo zaangażowania. Teraz z rozrzewnieniem wspominamy pierwsze rekrutacje w Pune – w hotelu Nie mieliśmy jeszcze gotowego biura, ale zespół już się tworzył. Dziś mamy biura w najnowocześniejszych biurowcach, z najlepszymi specjalistami na pokładzie.

Ten rok, także ze względu na pandemię był trudny, ale nie zatrzymał naszego rozwoju. Dzięki perspektywicznemu planowaniu, zwinnemu zarządzaniu i zaangażowaniu całego zespołu Billennium, kończymy ten rok z planowanym rozwojem. Już niedługo będziemy mieli przyjemność poinformować Was o naszym nowym oddziale w Kanadzie.

Post authors

Skontaktuj się z nami

Chcesz wiedzieć, jak możemy pomóc Tobie? Porozmawiajmy!

Kontakt