Subiektywny przegląd wartościowych konferencji i meet-upów z branży IT

„Programista musi się uczyć przez całe życie” – to chyba jedno z najczęściej pojawiających się zdań związanych z zawodem programisty. Nie oznacza to wcale, że tygodniowo musimy przerobić dwie „cegły” czy czytać każdy artykuł pojawiający się na portalach typu Medium. Osobiście nie mam nic przeciwko takiemu sposobowi zdobywania wiedzy czy też nowinek, ale (co według mnie) jest piękne wśród społeczności programistycznej, to chęć dzielenia się wiedzą w każdy możliwy sposób. Jakie mamy więc alternatywy?

 

Konferencje

Świetnym sposobem na zdobywanie wiedzy są m.in. konferencje! Całodniowa (a czasami nawet kilkudniowa!) impreza, podczas której możemy nasycić się ogromną dawką wiedzy czy poznać obecne zajawki z dziedziny architektury oprogramowania czy nowych technologii. Konferencje są najczęściej interdyscyplinarne, dlatego dla każdego znajdzie się coś dobrego. Kij niestety ma dwa końce – oprócz pozytywnej strony znajdziemy też tę mniej pozytywną – bilety kosztują, a ceny potrafią zaczynać się od skromnych 40zł (np. bilet studencki), a kończyć na kilku tysiącach złotych.

 

Poniżej znajdziecie listę kilku konferencji, które wg mnie są godne polecenia (kolejność przypadkowa), ale na rynku jest tego znacznie więcej i polecam poświęcić parę chwil na ich wyszukanie.

 

 

Dotnetos

4Developers

Wroc#

Boiling Frogs

Confitura

Mobilization

Mobiconf

SQLDay

GET.NET

Programistok

Warszawskie Dni Informatyki

Google Developer Days

SpreadIT

KarieraIT

BBQ4IT

Security PWNing

Code::dive

 

MeetUp’y

Warto również “rzucić okiem” na MeetUp’y, które są organizowane w naszej okolicy. MeetUp’y to spotkania lokalnych grup entuzjastów (najczęściej darmowe), na których znajdziemy naprawdę bardzo dużo solidnej i fajnej wiedzy, jak również prelegentów z największych konferencji w Polsce i na świecie (czy wspominałem już o pięknie dzielenia się wiedzą w IT? 🙂 ). Poniżej garstka grup (i jak zwykle zachęcam do poszukiwań we własnym zakresie np. na meetup.com/Śląska-Grupa-Microsoft-Meetup – codziennie tworzone są nowe super grupy, których spotkania warto odwiedzać).

 

Śląska Grupa Microsoft

GrubaIT

Microsoft Azure User Group Poland

MeetJS

Uszanowanko Programowanko

Functional Miners

Xamarines

Mobile Warsaw

 

Imprezy

Jeśli sama teoria Ci nie wystarczy, to istnieje coś takiego jak DevWarsztaty (devwarsztaty.pl) – super inicjatywa, w ramach której organizowane są całodniowe, darmowe warsztaty z wybranego zagadnienia programistycznego prowadzone przez zawodowych programistów. Gorąco polecam spróbować!

W momencie, kiedy zdobędziemy już wiedzę teoretyczną i pobawimy się trochę na DevWarsztatach, to fajnie byłoby się w jakiś sposób sprawdzić ;). Ponadto, jeśli mamy fajne pomysły jak pomóc innym ludziom, sektorowi bankowemu czy naszemu krajowi, to możemy wybrać się na imprezę z kategorii Hackathonów i zgarnąć fajne nagrody pieniężne (ale też po prostu dobrze się bawić!). Na czym to polega? Dostajemy określony czas, w trakcie którego ma powstać aplikacja. Do tego pizza, kawa, złoty trunek i najczęściej 24-godzinny deadline – pure fun! 🙂

 

HackYeah

Koduj dla Polski

24hCodING

 

Co jeszcze? Polecam szukać grup programistycznych na Facebooku, tworzyć i organizować MeetUpy i pozostać głodnymi wiedzy!

Szybki kontakt

Billennium Warsaw
pokaż kontakt

Billennium Kuala Lumpur
pokaż kontakt

Billennium Lublin
pokaż kontakt

Billennium Łódź
pokaż kontakt

Billennium Olsztyn
pokaż kontakt

Billennium Bytom
pokaż kontakt

Billennium Pune
pokaż kontakt

Billennium New York
pokaż kontakt