News2023.07.06 2 min. czytania

Billennium wspiera kobiece liderki branży technologicznej w ramach inicjatywy Strong Women in IT

Press office

W Billennium jesteśmy zaangażowani w kształtowanie kultury organizacyjnej, otwartej na różnorodność i inkluzywność. Jesteśmy globalną organizacją, działającą na trzech kontynentach. To jest nasza siła, która napędza naszą kreatywność, innowacyjność i sukces. Dlatego tym bardziej zależy nam na ciągłym promowaniu wewnątrz i na zewnątrz organizacji naszej inkluzywnej postawy oraz na wspieraniu inicjatyw, które promują kulturę Diversity & Inclusion.

Tym bardziej cieszymy się, że jesteśmy Partnerem Strategicznym raportu Strong Women in IT 2023 – Edycja Globalna. Celem tego projektu jest wspieranie i zaprezentowanie niezwykłych kobiet, które kreują branżę nowych technologii na całym świecie i to właśnie one będą głównymi bohaterkami raportu „Strong Women in IT 2023 – Global Edition”. Pokazanie ich doświadczeń ma za zadanie zmotywować inne kobiety do działania i osiągania sukcesów w IT oraz pokazywania ich drogi rozwojowej, refleksji i praktyk!

W ramach raportu zostaną wyróżnione kobiety zajmujące kierownicze stanowiska w branży nowych technologii, w tym ekspertki C-level, dyrektorki oraz kierowniczki działów.

Zapraszamy wszystkie liderki i profesjonalistki z całego świata, które działają w obszarze IT, do udziału w tym raporcie oraz wszystkich, niezależnie od płci, do nominowania kobiecych autorytetów. Można to zrobić za pomocą specjalnego formularza na stronie Strong Women in IT.

Tegoroczny raport dotyczyć będzie kilku kluczowych obszarów:

  1. Liderka zawodowo i prywatnie: Raport skupi się na doświadczeniach kobiet, które zdobyły stanowiska przywódcze zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. 
  1. Integracja życia zawodowego i prywatnego: Będą analizowane wyzwania, z jakimi borykają się kobiety na stanowiskach kierowniczych w osiąganiu równowagi między pracą a życiem prywatnym. 
  1. Wyzwania dla kobiecych liderek w obecnej sytuacji rynkowej: Raport poruszy konkretne wyzwania, które kobiety napotykają w dynamicznie zmieniającej się branży IT. 
  1. Przeładowanie technologiczne: Wraz ze wzrostem roli technologii, raport zbada skutki przeciążenia technologicznego dla kobiecych liderek oraz zapewni wskazówki, jak radzić sobie z tym problemem. 
  1. Kluczowe trendy w branży IT: Raport przeanalizuje i podkreśli istotne trendy kształtujące branżę IT, dostarczając cennych informacji dla liderek i przyszłych profesjonalistów. 

Oprócz wymienionych obszarów tematycznych, dokument zawierać będzie również porady dla osób rozpoczynających karierę w branży. 

Cieszymy się, że w kapitule Jury raportu jest nasza przedstawicielka – Nina Nourafrouz, Managing Director DACH Region w Billennium. 

W ramach współpracy z organizacją Strong Women in IT nasz CEO – Bartosz Łopiński, wziął udział w webinarze, podczas którego wraz z innymi liderami mężczyznami opowiadał o tym, jak kształtować organizacje otwarte na różnorodność. Nagranie dostępne jest tutaj.  

Podejmowanie inicjatyw zgodnych z naszymi fundamentalnymi wartościami ma dla nas ogromne znaczenie. Wcześniej tego roku Billennium ogłosiło m.in. udział w akcji Bring Women Back to Work.

Więcej informacji na temat raportu Strong Women in IT oraz formularz zgłoszeniowy: https://strongwomeninit.com/

Autor

Biuro prasowe

Skontaktuj się z nami

Chcesz wiedzieć, jak możemy pomóc Tobie? Porozmawiajmy!

Kontakt