Warsaw

Bartosz Łopiński

Chief Executive Officer

W 2003 roku wraz z Mateuszem Nomańczukiem założył Billennium i od tego czasu pozostaje CEO firmy. Ukończył Polsko-Japońską Wyższą Szkołę Technik Komputerowych. Od ponad 16 lat buduje firmę, która mimo wielu wyzwań po drodze, rozwija się w niezwykłym tempie. Lubi być na czasie, a jeszcze bardziej – wyprzedzać i przewidywać trendy. Jednocześnie wierzy, że dzięki technologii można pozytywnie wpływać na otaczający świat i że kierując firmą, należy brać odpowiedzialność za otoczenie.

Przeczytaj Zobacz mniej

Moja opowieść

W swoim życiu spróbowałem różnych rzeczy. Nie stroniłem od różnych prac fizycznych, a po maturze poszedłem do szkoły reklamy, która umożliwiła mi pracę w radio. Początkowo nie byłem pewien jakie studia powinienem był wybrać, wahałem się między zarządzaniem a informatyką, jednak dzięki namowom dziadka, ten drugi kierunek wygrał.
Billennium założyłem z Mateuszem Nomańczukiem, z którym nie tylko pracowałem, ale także spędzałem czas na snowboardzie czy nurkując i surfując. Wraz z nami do Billennium przeszło kilka innych osób, z których jedna pracuje do dzisiaj. Pamiętam trudne początki, gdy musiałem wykorzystywać wszystkie karty kredytowe, żeby móc zapłacić pensje.
Dzięki uporowi i konsekwencji, a także dzięki zaangażowaniu Billennialsów, dzisiaj zarządzam firmą, w której jest ponad 1000 osób. Wierzę, że wraz z wielkością firmy, rośnie nasza odpowiedzialność – dlatego też coraz mocniej dbam o to, aby technologia rzeczywiście wpływała pozytywnie na otoczenie.

Bille Squad Member

Wierzę, że „nie da się” jest mocno przereklamowane – zarówno w biznesie, jak i życiu prywatnym. Choć praca i budowanie Billennium są dla mnie bardzo ważne, uwielbiam tez sporty wodne – żeglarstwo, pływanie, kitesurfing. Lubię też czytać biografie ludzi, którzy mnie inspirują, takich jak Richard Branson, Elon Musk, Steve Jobs, Jack Welch, Henry Ford czy Jeff Bezos. Interesuję się również wzornictwem i sztuką użytkową, dlatego lubię poświęcać czas na przeglądanie katalogów poświęconych tej dziedzinie. Minimalizm jest mi bardzo bliski i fascynuje mnie, jak poprzez uproszczenie można dojść do doskonałości. Klucz do perfekcji leży w odejmowaniu a nie dodawaniu.