Warszawa

Mateusz Nomańczuk

Vice-president

W 2003 roku założył Billennium wraz z Bartoszem Łopińskim, z którym pracował w jednej firmie. W Billennium odpowiada za strategie finansowe i inwestycje. Ma wykształcenie inżynierskie, ukończył Polsko-Japońską Wyższą Szkołę Technik Komputerowych. Bardzo wcześnie w swoim życiu zrozumiał, że informatyka ma przyszłość i warto jest rozwijać się w tym kierunku. Od ponad 16 lat buduje firmę, która stale dopasowuje się do wymagań rynku i elastycznie podchodzi do zmian.

Przeczytaj Zobacz mniej

Moja opowieść

Od ośmiu lat prowadzę bardzo angażujący projekt – mam trójkę dzieci (cztero-, sześcio- i ośmioletnie). Poświęcam na to bardzo wiele czasu, dlatego też na pasje pozostaje go nieco mniej. Pierwszym elementem, który udało mi się przywrócić, są podróże – udaje mi się zabierać dzieci w bardzo różne miejsca, bliskie i dalekie.
Muzyka była zawsze dla mnie bardzo ważna – potrafię grać na fortepianie, teraz udaje mi się powoli do tej pasji wrócić. Poza tym uwielbiam robić zdjęcia, szczególnie ludzi – niesamowite jest uchwycić przeróżne ludzkie emocje. A do tego bardzo lubię gotować – pewnie dlatego, że samo jedzenie jest dla mnie szalenie istotne.
Jeszcze przed stworzeniem Billennium uprawiałem różne sporty deskowe – też z Bartkiem Łopińskim. Snowboard, windsurfing i inne sporty związane z wodą i wiatrem to bliskie mi klimaty. Mam nadzieję, że również do tego będę mógł coraz mocniej wrócić – w tym roku mam nadzieję, że najmłodsze moje dziecko zacznie jeździć na nartach!

Bille Squad Member

Tworząc Billennium chcieliśmy, jako informatycy, robić to, co jest fajne i ciekawe dla nas. Nie mieliśmy przygotowania biznesowego i bardzo wiele uczyliśmy się w trakcie prowadzenia firmy. Z czasem znacznie powiększała się nasza wiedza o biznesie, choć nie wszystkie projekty nam się udały, nie zawsze kontrakty wychodziły tak, jak chcieliśmy. Zresztą, budując Billennium, byliśmy przekonani, że setka pracowników jest nieosiągalną granicą. Teraz gdy jest nas już ponad 1000, czuję ogromną odpowiedzialność za wszystkich pracowników i ważne jest dla mnie, żeby ludzie lubili tu pracować – dlatego też bardzo mocno skupiam się również na biurach, które tworzymy.