Lublin

Paweł Ćwieka

Chief Delivery Officer

Paweł dołączył do Billennium w 2012 roku, a od 2018 roku kieruje działem Delivery. Podczas swojej kariery w IT przeszedł drogę od specjalisty, kierownika projektów, przez product ownera, aż po kierownika różnych zespołów technologicznych. Jest absolwentem Technologii informatycznych na UMCS oraz studiów podyplomowych z zakresu Zintegrowanych systemów ERP w zarządzaniu na Akademii Leona Koźmińskiego. W Billennium odpowiada za rozwój Centrów Kompetencyjnych oraz ekspansję firmy na rynkach zagranicznych. Prywatnie uwielbia mocne samochody i aktywność fizyczną - jeździ na rowerze, snowboardzie, pływa, a nawet zaliczył parę startów w Triathlonie.

Przeczytaj Zobacz mniej

Moja opowieść

Komputery były obecne w moim życiu od zawsze. Zaczynałem od Amigi 500 - co to był sprzęt! Interesowało mnie jak działa komputer czy system operacyjny, ale oczywiście na pierwszym miejscu były gry. Potem pojawiły się PC’ty i wyścig zbrojeń między kolegami o jak najlepszą konfigurację. Pieniądze zarobione podczas wakacji w USA przeznaczałem na szybsze procesory i karty graficzne.
Już w liceum wiedziałem, że będę studiował na kierunku informatycznym. Na początku fascynowało mnie programowanie, w tamtych czasach oczywiście desktopowe. Jednak, w pewnym momencie moje zainteresowania skupiły się na sieciach oraz internecie i właśnie w tym kierunku kontynuowałem swoją drogę zawodową.
Równolegle do komputerów kocham samochody. Na początku był oczywiście „Maluch” w kolorze białym. Potem wyszukiwałem coraz ciekawsze i coraz mocniejsze samochody.

Bille squad member

Lubię komputery i technologie i od zawsze wiedziałem, że właśnie tym będę zajmował się zawodowo. Praca w Billennium to przede wszystkim praca ze wspaniałymi ludźmi – zaangażowanymi, pełnymi pomysłów i niezwykle koleżeńskimi. Razem dzielimy pasję do IT i nie tylko. To dzięki nim rozpocząłem swoją przygodę z Triathlonem i zaliczyłem kilka startów. Przygotowania i udział wymagają dużo wysiłku, samozaparcia oraz hartu ducha, ale starty wspólnie z Billennialsami dają dużo wzajemnej motywacji i energii. Na co dzień podejmuję dużo ważnych decyzji, mających wpływ na organizację i pracowników. To duża odpowiedzialność, ale również czynnik, który napędza mnie do pracy.