Warszawa

Piotr Aftewicz

Chief Information Officer

Piotr od kilkunastu lat zajmuje się produkcją oprogramowania. Doświadczenie zdobywał przy projektach wdrożeniowych i konsultingowych dla sektora finansowego, produkcyjnego i telekomunikacyjnego. Przez lata pełnił funkcję specjalisty i menedżera, nadzorując pracę zespołów składających się z kilkudziesięciu członków. W Billennium odpowiada za produkty IT.

Przeczytaj Zobacz mniej

Moja opowieść

Będąc dzieckiem, już w 2-3 klasie podstawówki, miałem sprecyzowany plan na życie – chciałem zajmować się żeglarstwem. W Mrągowie były do tego idealne warunki – była szkoła sportowa, która wypuszczała najlepszych żeglarzy w kraju. Dlatego też w 7 klasie zdecydowałem, że pójdę do Akademii Morskiej w Gdyni, aby zostać nawigatorem.
Niestety – okazało się, że z powodu wady wzroku nie mogę zostać przyjęty do szkoły, ewentualnie mógłbym zostać eksploratorem portowym, co byłoby dla mnie jeszcze gorsze niż całkowita rezygnacja z planów. Jednak w liceum zainteresowałem się komputerami i ostatecznie poszedłem na studia informatyczne na Akademii Łazarskiego.
Na studiach miałem sporo zajęć przygotowujących do pracy analityka. Z różnymi perypetiami po drodze (wydanie płyty hip-hopowej!) rozwijałem się w tym kierunku, pracowałem w kilku ciekawych projektach, a od 2012 roku jestem w Billennium, do którego dołączyłem jeszcze jako analityk, a teraz kieruję zespołem rozwiązań.

Bille Squad Member

Czuję bardzo dużą odpowiedzialność za podejmowane decyzje – w Billennium jest już ponad 1200 osób, za które odpowiadam. Dobre decyzje spowodują, że Billennialsi będą spełnieni zawodowo, będą szczęśliwsi. Dlatego zależy mi, żeby zadbać o to, aby ludzie czuli się tutaj dobrze i było im tu fajnie. Jestem emocjonalnie związany z Billennium i rozwiązaniami, które oferujemy – wciąż praca tu sprawia mi radość! Niesamowite jest również patrzenie, jak Billennium się zmienia i rozwija.