Global Support

Prognozuje się, że w 2017 roku firmy na całym świecie wydadzą 3,5 bln dolarów na IT, z czego duży procent wydatków przeznaczony będzie na usługi utrzymania technologii. Polskie firmy IT coraz śmielej wyciągają rękę po kawałek tego globalnego tortu.

Głównym zasobem polskiego rynku IT jest przede wszystkim kapitał ludzki czyli wysokie kompetencje specjalistów. Polscy programiści stają się powoli najcenniejszą i najbardziej rozpoznawalną marką naszej gospodarki: gdy w 2016 HackerRank porównał kompetencje programistyczne specjalistów z 50 krajów świata, Polaków umieścił na bardzo wysokim 3 miejscu.

To właśnie ze względu na wysokie kompetencje, niskie koszty organizacyjne i sprzyjające otoczenie biznesowe, Polska staje się potęgą w branży outsourcingu usług IT – w raporcie Raconteur uznana została za najatrakcyjniejszą lokalizację outsourcingu w modelu nearshore w Europie. Firmy IT znad Wisły spełniają najwyższe rynkowe normy i standardy, pozwalające im bez kompleksów konkurować z największymi markami na świecie.

W tym zakresie usługą przyszłości rynku IT jest Global Support czyli Usługi zarządzane (Managed Services), świadczone na globalną skalę. Usługa łączy w sobie trzy kluczowe elementy: biznesowe rozumienie potrzeb Klienta, rozwój jego usług oraz możliwość obsługiwania go we wszystkich strefach czasowych. Jest to przejęcie opieki nad wskazanym przez Klienta obszarem/ systemem/ procesem: od najprostszego monitorowania serwerów, po przejęcie pełnego wsparcia procesów biznesowych, jego nadzór i rozwój. Wsparcie w formacie 24/7/365 pozwala skrócić czas reakcji do minimum, a sama usługa kładzie ogromny nacisk na wysoki standard dostarczanego produktu.

W Billennium usługę Global Support świadczymy z biura w Lublinie oraz nowo otwartych oddziałów w Indiach i USA, obsługując w tym modelu Klientów ze wszystkich stref czasowych, w tym spółki z listy Fortune 500.

Przekraczanie granic w IT to już nie tylko metafora, to powoli staje się również i polska rzeczywistość.

 

Artykuł ukazał się w Forbes Polska, nr marzec 2017.

 

Szybki kontakt

Billennium Warsaw
pokaż kontakt

Billennium Kuala Lumpur
pokaż kontakt

Billennium Lublin
pokaż kontakt

Billennium Łódź
pokaż kontakt

Billennium Olsztyn
pokaż kontakt

Billennium Bytom
pokaż kontakt

Billennium Pune
pokaż kontakt

Billennium New York
pokaż kontakt