Wspieramy Imagine Cup !

Imagine Cup to największy na świecie konkurs technologiczny dla studentów z zakresu tworzenia oprogramowania. W Warszawie odbywa się krajowy finał konkursu. Drużyny walczą o zwycięstwo w trzech kategoriach: projekty społeczne, gry i innowacje. Billennium od lat patronuje konkursowi w kategorii innowacje.

„Żyjemy w czasach kiedy na całym świecie co sekundę uruchamiane są kolejne startupy, w większości przeznaczone na rynek globalny. Konkurencja jest ogromna, a wymyślenie nowego rozwiązania, zwłaszcza w kategorii „Innowacje”, jest wyjątkowo trudne. Dlatego bardzo doceniamy wszystkich uczestników, którzy zdecydowali się wziąć udział w tej rywalizacji” – mówi Kamil Wysocki – Architekt rozwiązań chmurowych w środowisku Azure w Billennium LAB.

„Każdy z zespołów zaprezentował dużą dawkę innowacyjności i wysoki poziom dojrzałości produktu. W większości były to gotowe rozwiązania bądź zaawansowane PoC. Warto zauważyć, że kluczem do sukcesu jest połączenie hardware z software: aż cztery z pięciu drużyn postawiły na taką kombinację. Widzieliśmy zarówno wyszukany sprzęt jak i gogle VR, jak i proste gogle wykonane z drewna. Uczestnicy konkursu mają świadomość, że samo oprogramowanie to za mało i że tylko połączenie ze sprzętem i chmurą Azure, tworzy innowacyjność na jaką czeka świat” – dodaje Kamil Wysocki, który zasiadał w tym roku w Jury konkursu.

Billennium swoją specjalną nagrodą uhonorowało zespół Besos z Białegostoku za projekt Anime. Gratulujemy i trzymamy kciuki za rozwój projektu!

W sierpniu polscy laureaci spotkają się z drużynami z innych krajów podczas międzynarodowych finałów w Seattle (USA). Zwycięzcy światowego finału otrzymają nagrodę – 100 tysięcy dolarów. Polscy studenci biorą udział w Imagine Cup od 2004 roku.

Szybki kontakt

Billennium Warsaw
pokaż kontakt

Billennium Kuala Lumpur
pokaż kontakt

Billennium Lublin
pokaż kontakt

Billennium Łódź
pokaż kontakt

Billennium Olsztyn
pokaż kontakt

Billennium Bytom
pokaż kontakt

Billennium Pune
pokaż kontakt

Billennium New York
pokaż kontakt